TEB Mimarlık ve İnşaat Taahhüt Limited Şirketi

TEB Mimarlık F. Türköz Haznedar, Doç. Dr. M. Ebru Erdönmez ve Burak Haznedar tarafından 2005 yılında kurulmuş, katılımcı tasarım anlayışını, kavramsal ve bütünsel projelendirme süreçlerini ön plana çıkartan bir tasarım ofisidir.

TEB Mimarlık, mimari tasarım, kentsel tasarım ve planlama süreçlerinin başlangıcından itibaren işlev, maliyet, zaman yönetimi gibi konularda tüm disiplinlerden uzmanların da katılımı ile tümleşik şekilde ilerler ve tasarım yaklaşımını uygulama aşamasında ortaya çıkacak gereksinimler eksiksiz olarak karşılanacak şekilde oluşturur.

TEB Mimarlık; Mimari Proje ve Uygulamaları, Kentsel Tasarım, Kentsel Planlama ve Kentsel Dönüşüm Projeleri, Rölöve, Restitüsyon ve Restorasyon Proje ve Uygulamaları, Düşük ve Sıfır Enerji Kullanımlı Tasarım, Ekolojik Yapı Tasarımları, Deprem Güvenli Yapı Tasarımları; İnşaat, Mekanik, Elektrik Mühendisligi, Peyzaj Mimarlıgı, Kent Planlaması, Trafik Planlaması Proje ve Uygulamaları, Proje / Uygulama Yönetimi ve Koordinasyonu, Anahtar Teslim Proje Hazırlama, İhale ve Danışmanlık Hizmetleri vermektedir.

 

TEB Mimarlık ve İnşaat Taahhüt Limited Şirketi Ekibi

F. Türköz Haznedar  |  Kurucu Ortak, Yüksek Mimar

1979 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi’nden ‘Yüksek Mimar’ ünvanı ile mezun oldu. Özel sektör deneyiminin ardından kamu kurumlarında yönetici olarak yirmidört sene görev yaparak pek çok proje ve uygulamaya imza attı. Kültür Bakanlığı İzmir, Aydın, Kocaeli, Bursa Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu üyelikleri, çeşitli firmalarda Proje Uygulama Sorumluluğu, Danışmanlığı ve Şantiye Sorumluluğu yaptı. 2005 yılından beri TEB Mimarlık ve İnşaat Taahhüt Limited Şirketi bünyesinde Genel Müdür olarak görev almaktadır. 

Doç. Dr. M. Ebru Erdönmez  |  Kurucu Ortak, Doçent Doktor, Yüksek Mimar

1995 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi’nden ‘Mimar’ ünvanı ile mezun oldu. 1999 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nden “Mimaride Geçirgenlik - Şeffaflık” isimli yüksek lisans çalışması ile ‘Yüksek Mimar’ ünvanını, 2005 yılında “Açık Kamusal Kent Mekânlarının Toplumsal İlişkileri Yapılandırmadaki Rolü, Büyükdere - Levent - Maslak Aksı” doktora çalışması ile Yıldız Teknik Üniversitesi’nden ‘Doktor’ ünvanını, 2011 yılında da ‘Doçent Doktor’ ünvanını aldı. 2006 yılında Almanya Siegen Üniversitesi’nde ‘Misafir Profesör’ olarak görev yaptı. Bir çok ulusal ve uluslararası yayını, sunumu, çalışması ve ödülleri bulunmaktadır. Turkiye'nin ilk mimarlik bienali olan 2011 Uluslararasi Antalya Mimarlık Bienali’nde Deneysel Mimarlık İşleri moderatörlüğünü yapmış olan Ebru Erdönmez, halen Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır. 

Burak Haznedar  |  Kurucu Ortak, Yüksek Mimar, Kentsel Tasarımcı ETH

Burak Haznedar mimar, kentsel tasarımcı ve TEB Mimarlık’ın kurucu ortağıdır. Mimarlık lisans ve mimari tasarım yüksek lisansını Yıldız Teknik Üniversitesi’nde tamamlamış, mimari tasarım yüksek lisans çalışmaları kapsamında Almanya Siegen Üniversitesi’nde Hamburg HafenCity ve Ruhr Havzası endüstri alanlarının dönüşümü üzerine çalışmalar yapmıştır. İsviçre Federal Teknoloji Enstitüsü ‘ETH Zürich’te İsviçre ve Etiyopya üzerine yaptığı çalışmalar ve ‘Kentsel Tasarım / Gelişmekte Olan Bölgelerde Kentsel Dönüşümler’ programındaki araştırmaları ile 'Kentsel Tasarımcı ETH' ünvanını almıştır. Mesleki kariyeri boyunca kamu kurum ve kuruluşlarına, enstitülere ve özel sektöre çok sayıda proje ve uygulama üretmiş olup, ulusal ve uluslararası ödülleri ve yayınları bulunmaktadır. Halen Yıldız Teknik Üniversitesi başta olmak üzere çeşitli üniversitelerde farklı seviyelerde tasarım stüdyoları yürütmektedir.