Ordu Alışveriş ve Yaşam Merkezi Projesi

  • Tip: Karma Kullanımlı Yapı

  • İşveren: Ordu Alışveriş ve Yaşam Merkezi A.Ş.

  • Toplam Alan: 104.000 m²

  • Konum: Altınordu, Ordu / Türkiye

  • Proje Ekibi: Burak Haznedar, F. Türköz Haznedar, C. Mustafa Çetindaş, Müge Özden, Rabia Ucay, Betül Yılmaz, Gamze Yıldırım, Hilal Binici

Ordu Alışveriş ve Yaşam Merkezi Ordu ili Durugöl mevkiinde, Giresun-Ordu istikametinde yer almaktadır. Ordu-Giresun Havalimanı, Ordu Üniversitesi, Ordu Adliyesi, Yeni Ordu Stadı ve yerleşim merkezlerine yakın konumu ile kent girişinde önemli bir alanda bulunan yapı 60.000 m² büyüklüğünde bir parsel üzerinde yer almaktadır. 23.000 m² oturum alanına sahip olan yapının toplam inşaat alanı 104.000 m²’dir. 

Ordu Alışveriş ve Yaşam Merkezi Güney Cephesi Görünüşü

Ordu Alışveriş ve Yaşam Merkezi Güney Cephesi Görünüşü

Merkezi konumu sayesinde Ordu ve Giresun il merkezleri başta olmak üzere, Samsun ile Trabzon arasında yer alan geniş bir coğrafyadaki nüfusun yoğun olarak kullanımının beklendiği kompleks 43.280 m² kiralanabilir alana sahiptir. 

TEB Mimarlik - Ordu AVM - 05.jpg
TEB Mimarlik - Ordu AVM - 06.jpg
TEB Mimarlik - Ordu AVM - 07.jpg
Ordu Alışveriş ve Yaşam Merkezi Alışveriş Alanları Perspektifleri

Ordu Alışveriş ve Yaşam Merkezi Alışveriş Alanları Perspektifleri

Bodrum kat, zemin kat ve 3 normal kattan oluşan yapının bünyesinde çeşitli büyüklükte mağaza alanları, çok amaçlı salon, çocuk oyun alanları, yeme-içme alanları, sinema kompleksi gibi farklı yaş grubu ve kullanıcılara hitap eden çok sayıda işlev bulunmaktadır. Günışığının en verimli şekilde kullanımının amaçlandığı yapı çok sayıda galeri boşluğu da barındırmaktadır.

Projeye Ait Görseller