Fatsa Alışveriş Merkezi ve Çevresi Kentsel Tasarım Projesi

  • Tip: Kentsel Tasarım

  • İşveren: Ordu Büyükşehir Belediyesi

  • Yapı Toplam Alanı: 42.000 m²

  • Konum: Fatsa, Ordu / Türkiye

  • Proje Ekibi: Burak Haznedar, F. Türköz Haznedar, Gamze Yıldırım, Yağmur Ertemir

Fatsa kent merkezinde yer alan Alışveriş ve Yaşam Merkezi Ordu ilinin batı bölümü için oldukça önemli bir çekim merkezi olacaktır. Barındırdığı sosyal alanlar ile bölgenin ihtiyaçlarını karşılayan merkeze sahilyolu üzerinde yer alan merkezi konumu sayesinde rahat bir şekilde erişebilmektedir.

Fatsa Alışveriş Merkezi Genel Perspektifi

Fatsa Alışveriş Merkezi Genel Perspektifi

Sahil bandında bulunan rekreasyon alanları ile direkt olarak bağlantısı da kurulan 42.000 m² toplam kullanım alanına sahip olan merkez bünyesinde çeşitli büyüklükte mağaza alanları, spor alanları, sinema salonları, yeme-içme alanları, çocuk oyun alanları ve konaklama birimleri bulunmaktadır.

Bodrum kat, zemin kat ve 1 normal kattan oluşan alışveriş kompleksi ile 2. normal katta yer alan spor salonunun girişleri münferit olarak da sağlanabilmekte, merkez bünyesinde yer alan konaklama birimlerinin harici girişleri de bulunmaktadır.

Projeye Ait Görseller 

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır.

TEB Mimarlık’ın yazılı izni olmadan ilgili içeriğin tümü veya bir kısmı işlenemez, kopyalanamaz, iletilemez, yayılamaz, dağıtılamaz, çoğaltılamaz, yayımlanamaz, kullanılamaz.